Publikované

#SHATYNATRI spôsoby by @danyelaart

obrázok 1 shatynatri danyelaart

O PROJEKTE #SHATYNATRI

Podstatou projektu #SHATYNATRI je predstavovať inšpiratívne Slovenky, ktoré nejdú s davom. Plnia si svoje sny a robia svoj dream job!

Tieto baby majú okrem šikovnosti a pracovitosti spoločné aj to, že vedia čo chcú, v živote aj v obliekaní a o tom svedčí aj ich originálny vkus. Preto sme ich okrem rozhovoru poprosili, aby nastajlovali jedny šaty z našej ponuky na tri rôzne spôsoby. Vďaka tomu je projekt #SHATYNATRI dokonalým prepojením originálnych outfitov a inšpiratívnych príbehov.

O DANIELKE a @DANYELAART

V hlavnej úlohe ďalšieho dielu #SHATYNATRI predstavujeme fashion ilustrátorku Danielu Pavlíkovú.

Podnikateľský život „ochutnala“ už počas vysokej školy, keď s kamarátkou založili e-shop s bižutériou. Túžila však po niečom kreatívnejšom a hlavne vlastnom. Aj preto sa po škole rozhodla nezamestnať a namiesto toho rozbehla vlastný biznis, dnes známy pod značkou Danyela Art.

Vo svojej tvorbe sa venuje hlavne ilustrovaniu, maľbe, kresbe a dizajnu. Väčšinu jej práce tvoria zákazky na mieru pre firmy, či bežných ľudí. Okrem toho však ponúka svoju tvorbu v tématických kolekciach aj na e-shope www.danyelaart.com. Jej ilustrácie sú hravé, farebné a plné dievčenských motívov. Tak napríklad jej najnovšia kolekcia #DanyelaartSummer2017 sa točí okolo ananásov a keď ju uvidíte, budete chcieť každý jeden kúsok, presne tak ako my 🙂
obrázok 5 shatynatri danyelaart
Daniela má len 26 rokov a zo svojho hobby vybudovala fungujúci biznis. Môže sa pochváliť spoluprácou na projektoch ako je MISS Slovensko, High Heels Run, Queen of Golf, brandingom pre La Donuteria a mnohé ďalšie vačšie či menšie biznisy.
obrázok 6 shatynatri danyelaart
O zákazníkov nemá núdzu a jej ružový svet na insta, či facebooku sledujú tisícky nadšencov. Okrem toho sa prednedávnom stala aj ambasádorkou prestížnej anglickej spoločnosti s umeleckými potrebami Winsor & Newton na Slovensku a vďaka zahraničným klientom robí dobré meno Slovensku a najmä Slovenkám 🙂 aj v zahraničí.

JEDNY ŠATY NA TRI SPôSOBY

Danielka si na stajling vybrala tieto Chicwish biele mini šaty a my sme hneď tušili, že vďaka jednoduchému strihu a neutrálnej farbe šiat bude najbližší diel #SHATYNATRI hlavne o originálnych doplnkoch a hravých kombináciach. Pozrite sa s čím šaty nakombinovala a čo nám o sebe a svojom podnikaní prezradila.
obrázok 2 shatynatri danyelaart
OUTFIT 1: "Nežný a romantický outfit, ktorý mi je veľmi blízky. Mám veľmi rada kombináciu šiat a riflových bundičiek. Cítim sa v tom pohodlne a ležérne."

obrázok 3 shatynatri danyelaart
OUTFIT 2: "V tomto outfite cítiť jemné znaky extravagancie a aktuálnych módnych trendov. Túto sezónu milujem sieťkované pančuchy a v tomto prípade ponožky, ktoré pekne kontrastujú s panenskou bielou farbou šiat, ale ladia aj s kabelkou."

obrázok 4 shatynatri danyelaart
OUTFIT 3: "A toto som celá ja, keď sa mi práve nechce stajlovať a byť za úplne upravenú. Baby pink mikina v crop top strihu, slip-ony a šiltovka na „bad hair“ dni. Danyela art bag nesmie chýbať."

O ZNAČKE A PODNIKANÍ

Ahoj Dani!
Je o tebe známe, že si fashion ilustrátorka, zakladateľka značky Danyela Art. Ako reagovalo okolie na tvoje rozhodnutie po škole sa nezamestnať?
Ahojte!
V prvom rade ďakujem za milé slová a možnosť zúčastniť sa projektu #SHATYNATRI.
Po tom, ako som ukončila vysokú školu som sa stretla s viacerými názormi na začiatky môjho podnikania. Rodičia síce boli proti, podporila ma však sestra a priateľ. Myslím však, že som v tom čase bola už tak pevne rozhodnutá, že som sa nechala podporovať predovšetkým sama sebou, aby som ustála rôzne názory na začiatok mojej značky.
Tvoj svet vyzerá na sociálnych sieťach dokonalo a ružovo. Verím že v realite úplne všetko ružové nie je. Aké sú úskalia podnikania? Čo bolo najťažšie pri budovaní tvojej značky?
Snažím sa, aby tej ružovej nebolo ani vo svete Danyela art príliš veľa, ale je to farba, ktorá v mojom dizajne vyniká a je zaujímavá pre publikum. Aj keď môj svet vyzerá dokonale a krásne, ako ste spomenuli, podnikanie nie je prechádzka ružovou záhradou, ale je to drina a plno práce každý deň takmer 24 hodín. Ak sa človek rozhodne podnikať, musí rátať s veľkým rizikom na začiatku, ale aj počas každodennej práce, musí rátať s rozmanitosťou práce a pokiaľ má človek radšej stereotyp a pokoj všedných dni, asi pre neho podnikanie nie je to pravé orechové. Budovať si značku je niečo ako vychovávať dieťa, deliť sa s touto výchovou so širokou verejnosťou, byť stále v strehu, vedieť uchopiť každú príležitosť, dobre plánovať a predovšetkým vedieť zvládať stres a predchádzať vyčerpaniu. Pre mňa bolo na začiatku najťažšie asi určiť a uvedomiť si svoju cenu a rozhodnúť sa akým smerom si svoju značku budem chcieť budovať. Buď bude môj produkt a tvorba ľahko dostupná alebo bude vzácna. Rozhodla som sa .. asi viete ako 🙂
Zažila si už momenty, keď si to chcela vzdať?
Vzdať určite nie, nikdy. Asi skôr len načerpať nové sily, novú múzu, vypnúť. Tým, že je moja práca formou umenia, regenerácia a pokoj sú veľmi dôležité faktory. Keď mám príliš vysoké tempo, lapám po dychu a chcem si oddýchnuť, ale určite nie skončiť. Ja mám dokonca ten problém, že aj keď si striktne poviem, že tento deň bude oddychový, po pár hodinách sa vidím so skicárom a ceruzkou skúšajúc nové techniky kresby.
Čo v svojej doterajšej podnikateľskej kariére považuješ za najväčší úspech?
V poslednom čase ma veľmi potešili spolupráce na projektoch Miss Slovensko, Queen of Golf a práca pre značku GOSH Copenhagen Slovakia. Veľmi si vážim, že si také „veľké“ značky vybrali práve mňa. Taktiež som vo svojej poslednej kolekcii predstavila aj svoje prvé návrhy oblečenia – nohavíc, sukne a šiat, čo je pre mňa zas novou métou a úspechom bola prehliadka celej kolekcie na finále Queen of Golf, ktorá zožala prekvapivo veľa ovácii!
Čo je podľa teba kľúčom k úspechu?
Každodenná práca, ambicióznosť a odvaha.
Aké máš podnikateľské plány, je nejaká méta, ktorú by si chcela dosiahnuť?
Som typ podnikavca, ktorý si nerobí žiaden podnikateľsky plán na roky dopredu, nepíšem si stratégie mojich projektov a pod. Väčšinou sa mi všetky myšlienky a fantázia točia v hlave a riešim to, čo je pre mňa momentálne reálne a aktuálne. Mám aj vízie, ako sa vidím v budúcnosti, ale nechávam všetko plynúť a vyvíjať sa časom. A radšej to neprezrádzam ďalej, lebo zväčša všetko, čo „plánujem“ je takmer nereálne. A to je presne to, čo ma na mojom živote baví. Plniť si sny, ktoré sa zdali byť nesplniteľné.
Ale aby som aspoň troška zodpovedala otázku. Mojou métou je určite vybudovať značku, dostať sa s ňou do povedomia nielen Slovenska, ale aj zahraničia a stále spôsobovať „wow“ efekt medzi ľuďmi a spoločnosťami.
Čo by si poradila iným ženám, ktoré by tiež chceli podnikať, resp. rozbiehajú podnikanie?
Aby predávali kvalitný produkt alebo službu. Aby si všímali už hneď na začiatku reálnu odozvu zákazníkov a nielen svojho okolia, alebo známych. Je potrebné byť aj sebakritický a to nielen na začiatku, ale stále. Svoju značku, alebo biznis, do ktorého sa púšťate musíte milovať a musíte tomu 100% veriť, pretože pri prvých problémoch to budete chcieť vzdať. Ale každopádne sa treba zbaviť strachu a do všetkého sa pustiť aj trochu bezhlavo a s radosťou!
Šaty z článku: Chicwish biele mini šaty

PÁČIL SA TI ČLÁNOK?

Nechaj nám svoj email a dostávaj podobné články a info o akciách priamo do schránky ako prvá!

Ďalšie články